Skip to main content

Дитячий Табір для дітей ВПО ДІТИ – КВІТИ

в партнерстві з БФ ВОЛОНТЕРСЬКИЙ ДІМ

в Україні зареєстровано понад 5 млн внутрішньо-переміщених осіб, 25 % з них — діти

(дані за 13.03.2023, за словами Віце-прем’єр-міністерки України Ірини Верещук)

Тобто маємо > 1.250.000 українських дітей, що втратили свої домівки та оточення, не навчалися в школі більше року, до евакуації жили під обстрілами. Деякі з них навіть пережили окупацію, де ставали свідками та жертвами тяжких військових злочинів російських солдатів.

Окрім цього, більша частина цих дітей з 2014-го року жила в так званій «сірій зоні», у регіонах, що були під впливом дуже сильної русифікації. Це вплинуло на їхнє світосприйняття, знання української мови та історії.

Де ці діти зараз?

В Україні існує декілька варіантів житла для ВПО, проте одним з найефективніших у реінтеграції людей на новому місці є державні соціальні гуртожитки, якими опікуються місцеві громадські організації та фонди.
Одними з таких є наші постійні партнери — КО-ХАТИ.

КО-ХАТИ — це проєкт архітекторок-урбаністок Анни та Тетяни Пашинських, в якому вони реновують державні об’єкти (закинуті гуртожитки, дитячі садки тощо) під житло для ВПО, співпрацюючи з державою та залучаючи іноземні інвестиції. Наразі існує 4 об’єкти, що розташовані в Івано-Франківську та Кам’янці-Подільськомую. Вони вміщують понад 600 ВПО, більша частина яких — родини з дітьми.

Існує дві проблеми

Діти, у яких немає розуміння свого майбутнього, погіршений моральний стан, відсутність нормального дитинства, чисельні психологічні травми та тригери, нове житло з купою незнайомців, довга відсутність нормальної проукраїнської освіти через життя в гарячих точках тощо.

Батьки, які поєднують у собі задачу з відновлення матеріального та морального стану своєї родини + піклування про своїх дітей. І через брак ресурсів (як психологічних, так і фінансових та часових) не можуть приділити достатньо часу нормальному розвитку своїх дітей. Через це піклування про дітей часто обмежується задоволенням фізичних потреб (нагодувати, вимити, одягнути, полікувати).

Мобільний табір Діти – квіти

це команда волонтерів, що приїжджає до дітей ВПО з освітньо-розважальною програмою на 3 продуктивних та веселих дні.

Що входить в программу:

  • Зарядка
  • 3-разове харчування
  • Навчальні та розважальні програми
  • Факультативні творчі заняття, на які діти записуються заздалегідь, де вони займаються з викладачами (музика, театральна студія, студія живопису, танці тощо)
  • Спортивні заняття та активності
  • Розмови з вожатими про все, що їх бентежить та цікавить

Що маємо в результаті:

  • Натхненні діти, що дізналися щось нове про Україну, набули нових навичок, розважилися і повірили в себе та в те, що вони можуть мріяти про будь-що, у них це обов’язково вийде.
  • Вдячні батьки, які знайшли час на себе, щоб в нормальному темпі зробити хатні справи, спокійно піти на роботу й порефлексувати на тему якісного виховання своїх дітей. Після табору батьки можуть поговорити з волонтерами, і ми зможемо щось порадити та підтримати бажання всебічного розвитку дітей.

Мета табору — надихнути дітей втілювати свої мрії та подарувати їм класні спогади.

Діти — це майбутнє кожної держави.
Українські діти не мають втрачати гідне дитинство через російську агресію.