Skip to main content

ШЛЯХ ЛЮДИНИ В ПРОЄКТІ НЕ САМІ

1. ОСОБИСТЕ ЗНАЙОМСТВО З НАМИ НА ПРИФРОНТОВІЙ ТЕРИТОРІЇ

ПРОБЛЕМА:
Люди на прифронтових територіях не мають доступу до інформації про різні програми підтримки ВПО, оскільки там часто відсутній мобільний та інтернет звʼязок і преса. Також вони не довіряють волонтерам або державним працівникам, бо мали негативний досвід, коли «залишали десь у спортзалі школи, а далі розбирайтеся самі».

РІШЕННЯ:
Інформаціїна кампанія на прифронтових територіях. Ми надрукували буклет та створили відео, їх ми поширюємо на прифронтових територіях. Там описано весь процес евакуації та адаптації. Також ми проводимо час в прифронтових містах та селах, розмовляємо з людьми, розповідаємо про програму, дізнаємося їхні проблеми й пропонуємо шляхи вирішення. Ми будуємо довіру до себе й спонукаємо людей виїхати. Коли людина готова виїздити, вона телефонує нашій менеджерці й залишає запит на евакуацію, поселення та подальшу підтримку.

2. ЕВАКУАЦІЯ

ПРОБЛЕМА:
Люди не хочуть лишати своїх тварин та речі, а взяти із собою великий обʼєм немає можливости, а родинам із малими дітьми чи людьми з інвалідністю важко їхати громадським транспортом із пересадками до нового місця проживання.

РІШЕННЯ:
Ми евакуюємо людей із домашніми тваринами та з тією кілкістю речей, які вони вважають за потрібне брати. Якщо є складні ситуації, наприклад, необхідне перевезення великох кількости свійських тварин — шукаємо персоналізоване рішення. Якщо родина за певних обставин не може скористатись громадським транспортом, який ми пропонуємо, то таку родину ми веземо нашим транспортом із точки А в точку Б без пересадок.

3. ПОСЕЛЕННЯ В ПОСТІЙНЕ ЖИТЛО

ПРОБЛЕМА:
Люди з прифронтових територій не мають куди їхати. Немає житла, або пропонують тільки тимчасові шелтери.

РІШЕННЯ:
Ми пропонуємо людям різні варіанти постійного житла, яке залишиться з ними й після закінчення війни. Деякі люди їдуть до родичів / друзів тощо. У такому разі ми відвозимо їх туди, куди вони скажуть.

1. СПІВПРАЦЯ З ОРГАНІЗАЦІЄЮ «КО-ХАТИ»
Це проєкт архітекторів-урбаністів. Вони створюють житло для тих, хто був змушений покинути свій дім, ремонтуючи гуртожитки, готелі й інші місця компактного проживання. Ко-Хати мають простори в Івано-Франківській та Хмельницькій областях, частину просторів виділено під НЕ САМІ.

2. СПІВПРАЦЯ З ШРАМІВСЬКОЮ СІЛЬСЬКОЮ ГРОМАДОЮ НА ЧЕРКАЩИНІ
Шрамівська сільська громада включає 23 села та селища. Проте багато хатинок стоять без жителів. Ми знаходимо їх власників та домовляємось про співпрацю. Власник будинку погоджується, що люди, які були переселені з прифронтових територій, можуть проживати в його (її) хатині протягом 2—5 років безоплатно. Ми заселяємо в ці хати ВПО й допомагаємо їм із реставрацією, ремонтом та облаштуванням нового житла. Після закінчення терміну дії договору в людей буде можливість викупити хату.

4. ПОСТІЙНА ПІДТРИМКА ПРОТЯГОМ 6—12 МІСЯЦІВ ІЗ МОМЕНТУ ЕВАКУАЦІЇ

ПРОБЛЕМА:
Люди з прифронтових територій бояться залишитися без допомоги на новому місці: без коштів, їжі, підтримки й роботи.

РІШЕННЯ:
Кожній евакуйованій людині чи родині призначаємо персонального(-ну) менеджера(-ку), доступного(-у) в будь-який час для допомоги. Забезпечуємо психологічну підтримку, медичне обслуговування, допомогу з документами, пошук шкіл та роботи, а також надаємо продукти, засоби гігієни, одяг, меблі й техніку.
*Ця підтримка надається за допомогою обʼєднання наших партнерів: ГО «Жива», БФ «UkraineAlive2022», «Nova Poshta Humanitarian», «Рокада»